Blog > Komentarze do wpisu

Szachy w Polsce

Gra w szachy w Polsce jest ostatnimi czasy niezwykle popularna. Zakładane są nowe kluby i stowarzyszenia, a coraz więcej dzieci i młodzieży garnie się przed szachownice. W Polsce organizowane są turnieje szachowe, w których uczestniczą zawodnicy z wielu państw świata. Nasi szachowi arcymistrzowie posiadają wysoki ranking ELO oraz zdobywają medale na olimpiadach szachowych.

Szachy w Polsce

Całe rzesze szachowych sympatyków - amatorów pragnie podwyższać swoje kwalifikacje, aby osiągać coraz to większe sukcesy.

Szachy to gra planszowa dla dwóch osób, i na tych samych dyscyplin , jak również. "Dot" słowo - co jest nie tylko gra, ale również sytuacji, w ​​której król przeciwnika "trick you" - Persian . "Shah" (شاه), pochodzi od monarchy nie , historię szachów , świat legend sięga . Według znanego opowieść o bramina wynalazł szachy. W nagrodę za szachy pierwszego wejrzenia wypłaty nieznaczącego patrząc wymagane, tak jak wiele ziarna pszenicy , jak wskazano na polach szachownicy w następującej reguły przenośni można wstawić pierwsze pole, a drugi dwa, trzeci z czterech, czyli poprzednia jest zawsze dwukrotnie. Wkrótce stało się jasne, że wiele pszenica nie rośnie na Ziemi. Bramin, co w sumie 18446744073709551615 dla ziarna pszenicy.

Zmiany szachy są znane, są popularne w Europie, w tym artykule przedstawiono nowoczesne szachy. Pierwsze mistrzostwa świata w 1886 roku, grał i Wilhelm Steinitz wygrał. Z tym, że sport stał się pierwszym mistrzem świata. Obecny mistrz świata Indian Visuvanátan Anand , który w 2007 r. nabytej tytuł w 2008 , 2010 i 2012, oba obronione. Lig z FIDE organizuje. Następny Puchar Świata w 2013 roku Csennaiban.

Sport igrzyska olimpijskie odbywają się co dwa lata. Węgrzy stanął na podium pięć razy w najwyższym stopniu (ale nie jest to oficjalna Olympic Węgry wygrał dwa razy). Poniższy Tromsø będzie w 2014.

Szachy to gra dla dwóch graczy przeciwko sobie w kwadracie, podzielonych na osiem wierszy i osiem kolumn szachownicy, w sumie 32 lalek. Dwie lalki gracze wyraźnie inny kolor. Kolory są jasne lub ciemne nazywa. Codziennie ciemne poczucie zabawy lalkami są czarne, a białe jest zazwyczaj jasne lub jasny brąz (ten ostatni szczególnie jeśli lalki wykonane z drewna). Gracze wykonują ruchy na przemian, i oba z nich jest to, że inna postać partii króla zwanego w grze, zgodnie z zasadami określonymi przez Matt (który jest atakowany w taki sposób, by powstrzymać atak i nie wiem, nie mogę odejść od niego prawidłowo).

Szachownicy i elementy mogą być wykonane z różnych materiałów. To może być tak proste, jak tektura, malowane postacie. Superior do drewnianych figurek, ale są one wykonane ze szkła, kości i metalowe talerze i figurki. Dzisiaj, najczęściej używany plastik szachy. Często, w czasie podróży do gry z magnetycznymi piny są używane.

piątek, 29 marca 2013, szachyxx

Polecane wpisy