Blog > Komentarze do wpisu

Rozpoczęcie partii w szachach

Początek partii szachowej nazywamy debiutem. Są to pierwsze posunięcia, które mają na celu przygotować nasze bierki do dalszej gry. Istnieją trzy podstawowe grupy debiutów szachowych: debiuty otwarte, półotwarte i zamknięte. Każda z tych grup charakteryzuje się inną specyfiką prowadzenia pojedynku szachowego. W niniejszym artykule pragnę szerzej omówić wszystkie niuanse związane z tymi trzema grupami.

Szachy na szachownicy

Zanim jednak przejdę do dokładnej analizy należy poznać podstawowe założenia otwarcia. Należy do nich: szybkie wyprowadzenie skoczków oraz gońców, zabezpieczenie króla, zajęcie środka szachownicy. Zawodnik, któremu uda się to zrobić jako pierwszemu powinien uzyskać przewagę i mieć łatwiejszą grę. Oczywiście sprawa jest bardziej skomplikowana, gdyż przeciwnik ma identyczny cel jak i my. Trzeba więc wykazać się większym kunsztem samej gry.

Gry Szachy

Szachy to jedna z najbardziej popularnej gry planszowej, grasz dużo ludzi niezależnie od wieku. Prawie nie istnieją na świecie ludzie, którzy nie słyszeli o grze w szachy. Zasady są podsumować następująco. Gra jasnych i ciemnych kwadratów w 8x8 zarządu gry. W grze dwie osoby mogą grać przeciwko sobie, a obie strony mają 16 szachy pionek na początku, które są następujące: 8 stóp, 2 rycerz, Rook 2, 2, 1 bieżne Kinga i 1 Kierownik. Wszystko obojętne, aby pasowały dokładnie, jak się poruszać i jak to setki razy przeciwnika kawałek, bo dwie nie są zawsze takie same (na piechotę). Zgodnie z zasadami gry na początku szpilki powinny być umieszczone na stole i jedna ze stron może rozpocząć grę.

Szachowy król

Gracze wykonują ruchy na przemian, i oba z nich jest to, że druga połowa figury króla nazwie zasady szach w grze (np. atak, a mianowicie to, że jest w stanie pokonać atak, i od niego nie można się poruszać). Szachy to bardzo ładny opis należy czytać w wikipedia szócikkén cięcia. Powołując szczegółowo wszystkie z podstawowych zasad, i nie ma, co kawałek do umieszczenia na planszy i jak się z nimi skontaktować.

Ważne jest, że są to tylko najbardziej podstawowe rzeczy w szachy, dla tych, którzy poważnie chcą zajmować się czeka kilka tomów materiałów do czytania w szachy, w której różne strategie i nici gry do odczytu. Szachy to nie tylko gra planszowa, ale poważny sport, w którym zawodnicy Węgierski wyraźnie reprezentowane, takich jak, Judit Polgar i Peter Leko.

Szachowe strony

Pokonaj komputer w tradycyjnej grze w szachy. Dwa poziomy są niższe w cięższe płytkie i głębokie.

Szachiści

Roszada, gdzie król z nadzieją zwiększenia bezpieczeństwa i ochrony bezpiecznego, kontrolowanego jednym rogu, umieścić. Czynności te można wykonać, gdy nie ma już postać między wieżą i królewskich urzędników, i nie ruszać, dopóki nie brak, a jednocześnie nie był zagrożeniem dla króla szachów.

piątek, 29 marca 2013, szachyxx

Polecane wpisy